The Godfather 3 – Baba 3 İzle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7,6 IMDB Puanı 418 Görüntülenme

The Godfather 3 – Baba 3 İzle

(ABD)

Yönetmen:

Francis Ford Coppola

Oyuncular:

Al Pacino, Andy Garcia, Diane Keaton
Artık hepimiz tarafınca malum ve efsaneleşen kült filmin 1990 senesinde çekimlerine başlanmış ve 22 Mart 1991 senesinde ülkemizde gösterime girmiştir. Malesef ülkemizde sinema salonlarına gelmesi ortalama 1 seneyi bulmuştur. Sinema tarihinde en çok izlenen ve maksimum malum filmler arasında yerini korumayı başaran Baba filminin 3. Filmi ile yine görkemli bir öykü izliyoruz. 162 dakikalık bir uzunluğa sahip olan Baba 3 (The Godfather 3) İMDB’den 7.2 değerinde bir puan almıştır. İlk iki filmine bakılırsa çok daha düşük bir puan alan Baba filminin 3. Ve sonuncusu aldığı puana nazaran çok beğenilmiş ve 136 Milyon Dolarlık bir gişe kazançı ele geçirmiştır. Yönemenliğini Francis Ford Coppola’nın yaptığı Baba filmi 54 Milyon Dolara mal olmuştur. Senaristliğini ise Mario Puzo ve Francis Ford Coppola ortaklaşa gerçekleştirmiş, başrolleri paylaşan oyuncular içinde Al Pacino başta olmak üzere Diane Keaton ve Andy Garcia yer almaktadır. Çekimleri Amerika’da yapılan The Gotfather 3 filmi dünya genelinde 14 Aralık 1990 tarihinde gösterime girmiştir.
Michael her vakit dostlarını kendine yakın tutmuş fakat düşmanlarını çok daha yakın tutması ile malum biriydi. Bir aile reisi olan Corleone ailesinin en minik kardeşi olan Michael artık 60 yaşına gelmiş ve mirasına haiz olacak varis aramaktadır. Yaşı oldukça ilerleyen Michael çete vakalarından ve yeraltı dünyasından elini ayağını çekmek için fazlasıyla çaba göstermektedir. Öldüğünde ailesinin başının dertte olmasını istemeyen yaşlı adam suç dünyası ile bağlarını tamamen koparmalıdır. Gözüne bir varis kestiren Michael onun Vincent olmasını ister, sadece işler hiç planladığı şeklinde gitmez ve ortada yeni yeni oyunlar dönmeye başlar.
Baba 3 filmi öteki 2 filme bakılırsa birazcık daha ağır bulunmuş olduğu ve aksiyon sahnelerinin çok az olduğu için fazla eleştirilse de filmin sonlarına doğru aksiyonu gerçek anlamda yaşatıyor ve efsanevi film muhteşem bir son ile sonlanıyor

KAYNAK KISMINDAN ALTERNATİF SEÇEBİLİRSİNİZ
  • Yorumlar
  • Detaylar
  • Henüz hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?